Dr. Ilga Lūkina
A A A

Synundersökning

I samband med en synundersökning m.hj.a olika metoder (autofraktometri, keratometri, pupilometri m.fl) mäter vi synskärpan, bestämmer binokulära synfunktioner, undersöker ögats främre o. bakre del, kartlägger hornhinnans topografi och tjocklek m.hj.a biomikroskopi och oftalmoskopi samt mäter ögats inre tryck. 

Ja jūsu redzes kvalitāte neatbilst normai (0.9-1.0), tad tiek veikta redzes asuma korekcija izmantojot standarta optiskās koriģējošās lēcas, ievietojot tās speciālā proves rāmītī. Redzes korekciju precizē, kamēr Jūs redzat normu.

redzes-parb.jpg

Kad katrai acij ar redzes korekciju ir panākta simtprocentīga redze, novērtē redzes kvalitāti skatoties ar abām acīm kopā jeb binokulāro redzi. Skatoties ar abām acīm redzes kvalitāte vēl mazliet uzlabojas. Pārbaudot binokulāro redzi jeb kopredzi, novērtē - vai abas acis darbojas koordinēti kā pāris, neizraisot šķielēšanu, galvassāpes vai pat redzes dubultošanos.

Tālāk pārbaudīs redzes funkcijas tuvumā. Pārbaudi tuvumā sāk atkal ar redzes kvalitātes izvērtēšanu ar Jūsu jauno redzes korekciju, kas tika noteikta skatoties Jums uz tālumā izvietoto tabulu.

Jauniem cilvēkiem redzes kvalitāte tuvumā gandrīz vienmēr ir simtprocentīga - spēj saskatīt pašu smalkāko tekstu tuvuma tabulā. Savukārt cilvēki gados (no 45-50 gadu vecuma) pamana, ka neredz visu redzes pārbaudes tabulu tuvumā. Līdz ar to viņiem būs nepieciešama atsevišķa redzes korekcija tuvumam.

Pēc acu ārsta ieskatiem un Jūsu sniegtās informācijas var tikt veikta vēl virkne pārbaužu, lai iegūtu pilnīgu informāciju par acu veselību. Piemēram, redzes lauka pārbaude, acs virsmas (radzenes) topogrāfija, pupilometrija (zīlīšu diametru pārbaude dažādos apgaismojumos) un citas metodes.

Redzes pārbaudes laikā tiks pilināti pilieni, lai paplašinātu zīlītes un varētu izvērtēt acs iekšējās struktūras. Šajā gadījumā tiks izmantota oftalmoskopijas metode. Acs iekšpusē tiks apskatīta tīklene, redzes nervs, tīklenes centrālā daļa. Redzes pārbaudes beigās tiks mērīts acs iekšējais spiediens ar bezkontakta tonometru.

Apkopojot visus acu veselības pārbaudē iegūtos datus, acu ārsts Jums sniegs informāciju par Jūsu acu veselības stāvokli. Ja konstatēs, ka ir nepieciešama redzes korekcija, Jums izrakstīs piemērotas briļļu lēcas vai kontaktlēcas. Vai arī, ja konstatēs acu saslimšanu, tad nozīmēs papildu izmeklējumus, ja tādi būs nepieciešami un nozīmēs medikamentozo terapiju. Vai apstiprinās faktu, ka Jūsu acis ir veselas un redzes korekcija nav nepieciešama.

Efter det att ögonsjukdom konstaterats i samband med undersökning kan vi erbjuda fortsatt diagnostik med användning av ultrasonografi, perimetri, OCT och behandling (sekundär laserdisci, FAG-injektioner, behandling av hornhinnans patologi – förstärkning av hornhinnan med laserfotokoagulationsmetoden).

 

Information av intresse även pr tel +371 67 288 180 el. via klinikens hemsida -  www.acuklinika.lv

 

 

 

 

 
 

Book a free laser eye surgery call back! Find out more about laser eye surgery!

 
Enquiry form
LV EN RU