Aija, redaktore
A A A

Biežāk uzdotie jautājumi

Kāds ir redzes korekcijas veiksmes procents?
Pēc mūsu klīnikas datiem 99.7% gadījumos pacientiem pēc redzes korekcijas operācijas brilles vai lēcas vairs nav nepieciešamas. Gadījumi, kad brilles joprojām ir vajadzīgas, ir pacientiem virs 45 gadiem, un tās ir nepieciešamas tikai lasīšanai. 

Vai redzes korekcijas operācija var izraisīt aklumu?

Nē, operācija nevar izraisīt aklumu. Operācijas laikā ķirurgs ar lāzeru iedarbojas uz radzenes virsējo slāni, neaizskarot acs daļas, kas nodrošina redzes funkciju.

Vai operācija ir sāpīga?
Pati operācija nav sāpīga, bet pēc operācijas pirmo stundu laikā var just vieglu līdz vidēji lielu graušanas sajūtu un asarošanu. 

Vai operācijas rezultāts ir ilgstošs?
Operācijas rezultāts ir ilgstošs, bet Jūsu redze var mainīties gadu laikā. Ja redze ir koriģēta, tā, visticamāk, korekciju saglabās.

Pētījumu rezultāti liecina, ka operācijas rezultāti laika gaitā nemainās. Ļoti retos gadījumos pacientam vajadzīga papildu operācija, jo katram indivīdam pēcoperācijas periods norit savādāk, un līdz ar to arī rezultāti var būt atšķirīgi. Pacientiem, kam redze ir sliktāka, ir lielāka varbūtība, ka nākotnē būs nepieciešamība pēc atkārtotas operācijas. 

Kas notiek pēc 45 gadu vecuma?
Kad cilvēks sasniedz 45 gadu vecumu, acs lēca pamazām zaudē savu elastību, un redze tuvumā vairs nav tik laba, kā jaunībā. Tā rezultātā lielākajai daļai cilvēku parādās nepieciešamība pēc lasīšanas brillēm. 

Vai ir iespējams operēt acis atkārtoti, ja dzīves laikā redze pasliktinās?
Lielākajā daļā gadījumu, ir iespējams veikt atkārtotu operāciju, ja redze ir pasliktinājusies. Mūsu klīnikas speciālisti izmeklēs Jūsu acis un noteiks, vai to ir iespējams veikt. 

Vai ir ilgstoši blakusefekti?
Acu lāzerķirurģija tiek veikta vairāk kā 20 gadus, bet nav novērotas komplikācijas, kas nebūtu konstatētas pirmajā gadā pēc operācijas. Dažkārt ir novērotas tādas komplikācijas kā nedaudz miglaina redze, palēnināta dzīšana un paaugstināta acs jutība uz gaismu naktī, bet arī tās vairākumā gadījumu ir ārstējamas. 

Pēc cik ilga laika man būs optimāla redze?
Redzes rehabilitācija pēc operācijas ir ļoti ātra. Lielākajai daļai pacientu laba redze ir jau nākošajā dienā pēc operācijas, un pacienti atzīst, ka viņu acis jūtas labi jau pēc 24 stundām. Tomēr Jūsu redze joprojām uzlabosies 2 - 3 nedēļu laikā, kad tiks sasniegta optimāla redze. 

Vai abas acis var operēt vienā dienā?
Lai paaugstinātu drošību, mēs iesakām veikt redzes korekciju abām acīm vienā dienā, ja vienīgi nav medicīnisku kontrindikāciju vai arī pacients vēlas veikt operāciju vispirms vienai acij. 

Vai man nebūs nepieciešamas vairākas operācijas?
Vairāk kā 99.7% gadījumu ir pietiekami ar vienu operāciju. Otra operācija dažkārt ir nepieciešama, lai sasniegtu optimālu redzi. Atkārtota operācija ir bezmaksas pirmo pusgadu pēc operācijas. 

Cik gara ir procedūra?
Operācija ilgst tikai 15 - 25 minūtes, bet lāzers aktīvi iedarbojas uz acs virsmu tikai dažas sekundes. Sagatavošanās operācijai notiek klīnikā tajā pašā dienā, kad paredzēta operācija, un tā ilgst, apmēram, 15 minūtes, savukārt pēc operācijas klīnikā jāpavada, apmēram, divas stundas.

 
 

Piesakies BEZMAKSAS telefonkonsultācijai par redzes korekcijas operāciju!

Uzzini atbildes uz visiem Tevi interesējošiem jautājumiem!

 
Pieteikuma forma
LV EN RU